Veliko čišćenje prirode

🌞Najlepši mogući početak nedelje, i to Dečije nedelje koju đaci Osnovne škole u Padini, započinju zajedničkom akcijom sa nama – velikom akcijom čišćenja prirode!

Ako u ovom opisu izumemo sve one divne emocije koje su nas pratile tokom ovog sunčanog ponedeljka a koje se nekako podrazumevaju, ovo bi bio rezime akcije;

🧍🏃🤸Na akciji prisutno 180 đaka i nastavnika viših razreda Osnovne škole u Padini, podeljeni u dve grupe

🌲V i VI razredi čiste Doline u Padini

🪧VII i VIII razredi čiste SRP “Doline kod Padine”

U akciji učestvuje oko 200 pojedinaca;

Udruženje žena zajedno sa radnicama u školskoj kuhinji sprema mekike – oko 40kg

🧺Miroslav Kotvaš ( SUR Hole ) obezbeđuje posude za transport mekika

🚜 ZZ Brezina, Povo i Miroslav Pavela ( Agat d.o.o. ) poljoprivrednici iz Padine, traktorima odvoze i dovoze decu u prikolicama a u treću se sakupljaju džakovi smeća.

🚛🦺Radnici JKP smeće u Padini transportuju na dogovoreno mesto, sa kog ga radnici Brantnera odvoze na predviđeno mesto.

🕑Akcija je trajala oko 4 sata.

🚯 Prikupljeno je preko 400 džakova smeća.

🪧🗺️Očišćeno je oko 4km područja u Padini i van Padine.

💚Hvala svakom pojedincu!

📢Nadamo se da nam je svima jasan značaj ove akcije, ali da na kraju dana ovo nije konačno, već privremeno rešenje i pokazatelj nefunkcionisanja sistema upravljanja otpadom!